3

سینوس لیفت چیست؟

سینوس لیفت


بسیاری از مردم اعتماد به نفس خود را بر اثر بی دندانی از دست می دهند. مشکل بی دندانی امروزه با روش ها بسیاری حل می شود. یکی از این روش ها ایمپلنت دندانی است. ایمپلنت دندانی یک درمان وجراحی در دندان پزشکی است که مشکل بی دندانی را حل می کند. پیچ ایمپلنت یا فیکسچر یک پیچ از جنس تیتانیوم است که از طریق باز کردن لثه ها بر روی استخوان فک قرار می گیرد و پس از مدتی به آن جوش می خورد. پس از جوش خوردن پیچ ایمپلنت به استخوان باید روکش ایمپلنت بر روی فیکسچر قرار گیرد تا درمان ایمپلنت کامل شود. این یک توضیح مختصر از ایمپلنت بود ولی سینوس لیفت در کجای این مطلب قرار دارد؟

برای قرار دادن پیچ ایمپلنت دندانی باید تراکم استخوان فک به اندازه باشد و استخوان تحلیل نرفته باشد تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد. یکی از دلایلی که استخوان تحلیل می رود کشیدن دندان و یا افتادن است. اگر مدتی از کشیده شدن دندان ها بگذرد به مراتب استخوان فک تحلیل می رود پس بهتر است برای این که استخوان فک تحلیل نرود ابتدا زمان درمان ایمپلنت خود را مشخص کنید و بعد از آن برای کشیدن دندان اقدام کنید.

اگر استخوان تحلیل برود چه کار باید کرد

اگر فردی بخواهد در فک بالای خود در کنار بینی ایمپلنت بکارد ، در صورتی که استخوان فک بالای او شرایط مناسب ایمپلنت را نداشته باشد ، باید عمل سینوس لیفت انجام شود. برای این کار یک جراحی در دندان پزشکی به اسم سینوس لیفت انجام می شود

سینوس لیفت چگونه انجام می شود

برای این درمان ابتدا باید عکس ها مخصوصی گرفته شود تا وضعیت فک، دهان و دندان ها بیمار بررسی شود. ممکن است برای درمان از استخوان خود فرد یا استخوان گاو استفاده شود.

در این مرحله ابتدا بافت لثه کنار زده شده استخوان نمایان می شود. در داخل استخوان یک روزه بسیار کوچکی قرار دارد که در طرف دیگر این روزنه یک غشای بسیار نازک قرار دارد که فضای سینوسی را جدا می کند. ابتدا این غشای سینوس کنار زده شده و مواد پیوند استخوان قرار داده می شود. پس از این که استخوان سر جای خود قرار بافت لثه ای بخیه شده و پس از مدت زمان چهار تا نه ماه مواد پیوند استخوان به صورت کامل با استخوان شما پیوند داده می شود.

پس از درمان سینوس لیفت ممکن است مقداری خونریزی و یا تورم در ناحیه بینی ایجاد شود. گذشت زمان دوباره به نزد متخصص دندان خود بروید تا وضعیت جراحی بررسی شود و اگر موفقیت آمیز بود درمان ایمپلنت شما آغاز می شود.

مراقبت ها و رعایت کردن های بعد از سینوس لیفت

خطرات سینوس لیفت

خطرات سینوس لیفت عبارتند از :

مواردی که پس از انجام عمل سینوس لیفت باید به آن ها توجه کنید و بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید

کم نشدن درد و ناراحتی

قطع نشدن خونریزی پس از یک و یا دو روز

اگر رنگ خون ناشی از خونریزی شما روشن و رقیق باشد خطرناک است. در اصل باید خونریزی دارای لخته، آرام و تیره رنگ باشد.

تب کردن به صورت مداوم

تورم درد با مرور زمان بد تر شود.

قیمت سینوس لیفت

درمانقیمت
جراحی سینوس لیفت1/000/000 تا 2/000/000
پیوند استخوان400/000 تا 2/000/000
کشیدن دندان100/000 تا 200/000
جراحی دندان200/000 تا 500/000

برای اطلاع از قیمت ایمپلنت با شماره همراه 09307777221 تماس بگیرید یا به مقاله زیر مراجعه کنید.

قیمت ایمپلنت

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .