3

تاثیر سیگار بر ایمپلنت

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی یک روش نوین برای جایگزینی دندان و رفع مشکل بی دندانی می باشد. ایمپلنت دارای یک پایه تیتانیومی می باشد که در استخوان فک قرار داده می شود و پس از گذشت مدت زمانی به استخوان جوش می خورد. پس از جوش خوردن پایه ایمپلنت ، متخصص مورد نظر تاج ایمپلنت را بر روی پایه سوار می کند. ایمپلنت دارای مراقبت های خاصی می باشد که مهم ترین آن ها رعایت بهداشت است اما در زمان جوش خوردن فیکسچر ایمپلنت چه مراقبت هایی را باید انجام داد و از چه کار هایی جلوگیری کرد. یکی از مهم ترین عاداتی که باید برای کاشت ایمپلنت دندانی ترک کرد مصرف بی رویه سیگار می باشد. مصرف سیگار میزان نیکوتین خون را بالا برده و از جوش خودن پایه ایمپلنت به استخوان فک جلوگیری کرده و از ترمیم استخوان همراه با پودر استخوانی جلوگیری می کند.

نیکوتین موجود در سیگار باعث می شود عروق ریز مورد نیاز برای تشکیل استخوان در اطراف ایمپلنت که امری ضروری می باشد از بین برود. مصرف تعداد چهار نخ سیگار در روز به صورت کامل ترمیم استخوان و تشکیل آن را مختل می کند. بهتر است به مدت 2 هفته قبل ازدرمان ، سیگار را کنترل کرده و در صورت امکان آن را کنار گذاشته و ترک کنند. بعد از درمان ایمپلنت به تشخیص پزشک بهتر است که تقریبا به مدت یک ماه سیگار ترک شود. بعد از مدت یک ماه اگر فرد بهداشت دهانی خود را رعایت کند و حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزند مصرف کم سیگار موردی ندارد اما اگر این بهداشت دهانی را رعایت نکند باعث می شود که درمان ایمپلنت با مشکل مواجه شده و شکست بخورد. کسانی که نمی توانند سیگار روزانه خود را کم کرده و یا کنار بگذارند بهتر است به سراغ این درمان نروند. چون مصرف سیگار برای این درمان مضر بوده و با شکست مواجه می شود.

البته بعد از موفقیقت آمیز بودن درمان نیز ، سیگار مضراتی برای روکش ایمپلنت شما دارد . سیگار و قلیان ، از موادی هستند باعث تغییر رنگ دندان ها و روکش های می شوند . البته روکش ها قابل تعویض هستند اما برای مراقبت و طول عمر بیشتر روکش ها ، باید سیگار را ترک کنید یا آن را کنترل کنید.

    نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .