3

برند های ایمپلنت

برند ایمپلنت

از ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته و یا کشیده شده فرد استفاده می شود. ایمپلنت دندان یک استوانه پیچ مانند تیتانیومی است که در استخوان فک فرد جایگذاری شده و به آن پیوند داده می شود. سپس یک روکش به عنوان تاج دندان روی این ایمپلنت قرار داده می شود تا ضمن پر کردن فضای خالی بین دندانی، به عنوان دندان مصنوعی نیز کاربرد داشته باشد.

موفقیت یک عمل ایمپلنت دندان، به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال، نوع و میزان استخوان موجود در فک بیمار، مراقبت های بهداشتی از دهان، میزان تبحر دندانپزشک و در نهایت، از همه مهم تر، کیفیت و برند ایمپلنت مورد استفاده توسط دندانپزشک، تاثیر بسیار زیادی در ماندگاری نتایج عمل خواهد داشت.

متخصصین ما در کلینیک تخصصی دندانپزشکی روشا، با بهره گیری از متخصصین دندانپزشکی ماهر و با تجربه، و با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

انواع ایمپلنت مورد استفاده در دندانپزشکی

کلیه ایمپلنت های مورد استفاده در دندانپزشکی، از جنس تیتانیوم می باشد. از این فلز به خاطر سازگاری خوب با بافت استخوان، استفاده می شود. اما اختلافی که در نوع ایمپلنت توصیه شده توسط پزشک و هزینه های ایمپلنت وجود دارد، در برند ایمپلنت مورد استفاده است.

همانند سایر علوم، در علم دندانپزشکی نیز اصول تئوریک یکسان هستند و تنها روش کار و مواد مورد استفاده می توانند تفاوت داشته باشند. از این رو وقتی یک برند با کیفیت تر به بازار می آید، دندانپزشکان تمایل دارند از آن برند استفاده کنند تا کیفیت کار خود را بالا ببرند. به همین دلیل برند ایمپلنت می تواند نقش اساسی در کیفیت کار دندانپزشک داشته باشد.

در دنیا بیش از هزار برند ایمپلنت وجود دارد و در ایران نیز تا 50 نوع برند ایمپلنت نیز شناسایی شده است. قیمت ایمپلنت ایرانی به نسبت دیگر برند ها پایین تر است. انتخاب بهترین برند ایمپلنت کار بسیار دشواری می باشد و شما باید بر اساس کارایی برند انتخابی و قیمت آن، تصمیم گیری نهایی را انجام دهید. در اکثر موارد، دندانپزشک شما با توجه به نیاز های دندانی که دارید و بررسی عوامل مختلف از جمله قدرت مالی شما، بهترین برند ایمپلنت را به شما توصیه خواهد نمود.

در ادامه به توضیح مختصر برخی از بهترین برندهای ایمپلنت موجود در بازار ایران و مزایا و معایب هرکدام و قیمت نهایی آنها، خواهیم پرداخت.

انواع برندهای ایمپلنت موجود در ایران

برند ایمپلنت Sewon medix

ایمپلنت  Sewon medix

این برند جزو برند های ایمپلنت کره ای است که در بازار ایران وجود دارد. قیمت آن به نسبت محصولات اروپایی و آمریکایی پایین تر بوده و دارای کیفیت مناسبی از نظر دندانپزشکان می باشد.  

قیمت ایمپلنت Sewon medix به همراه روکش آن 2/800/000 تومان می باشد .

برند ایمپلنت Cmi

از دیگر محصولات کره ای در زمینه ایمپلنت دندان، مارک ایمپلنت Cmi می باشد که علاوه بر قیمت کم و مناسب به نسبت مارک های اروپایی، دارای کیفیت قابل قبولی نیز می باشد. این برند ایمپلنت، ضمن نتایج فوق العاده و خوب، دارای درصد رد پیوند و به اصطلاح Fail شدن پایینی نیز می باشند.

قیمت ایمپلنت cmi به همراه روکش آن ، 2/800/000 تومان می باشد

برند ایمپلنت Snuc

این برند اصالتا کره ای تحت لیسانس کشور آلمان می باشد. کارخانه اصلی این برند در کشور کره می باشد اما امتیاز آن توسط آلمان خریداری شده است.

برند ایمپلنت Iti

قیمت ایمپلنت iti

این برند که با نام ایمپلنت اشترومن نیز شناخته می شود، ساخت کشور سوئیس بوده و جزو 5 برند برتر در بین بهترین مارک ایمپلنت دنیا قرار دارد. این کارخانه، دارای سابقه طولانی در زمینه ساخت انواع ایمپلنت های دندانپزشکی می باشد. کیفیت این برند بسیار عالی و منحصر به فرد می باشد و از مواد اولیه بسیار عالی در ساخت آن استفاده شده است. مدت زمان مورد نیاز برای بارگزاری این برند، 4 تا 6 هفته می باشد. تنها عیبی که این برند ایمپلنت دارد، قیمت بالای آن می باشد. اگر گران بودن و صرف هزینه بالا برای شما اهمیت کمتری دارد، یکی از بهترین برندهای ایمپلنت موجود در بازار، همین برند می باشد.

این شرکت در ایران دارای نمایندگی فعال می باشد.

قیمت ایمپلنت iti به همراه روکش آن 4/800/000 تومان می باشد .

برند ایمپلنت ICX

ایمپلنت icx

 برند ایمپلنت ICX از برند های معتبر کشور آلمان می باشد. کیفیت محصولات این برند بسیار خوب بوده و به نسبت کیفیت آن، دارای قیمت مناسبی نیز می باشد.

قیمت ایمپلنت icx به همراه روکش آن 3/800/000 تومان می باشد .

ایمپلنت Sic

از دیگر برندهای ایمپلنت سوئیسی، برندSicمی باشد که در سال های اخیر وارد کشور شده و از بزرگترین مزایای آن قیمت مناسب آن نسبت به برندهای مشابه اروپایی می باشد. این برند ایمپلنت سوئیسی، ضمن دارا بودن کیفیت مناسب، یکی از بهترین مارک های ایمپلنت مورد استفاده در دندانپزشکی ها می باشد.اگرچه در بین برندهای سوئیسی، برند Iti از مقبولیت بسیاری برخوردار است، اما این برند نیز از نظر کیفیت می تواند برای استفاده دندانپزشکان مناسب باشد.

قیمت ایمپلنت Sic ، به همراه روکش آن 3/800/000 تومان می باشد .

ایمپلنت IHDE

برند ایده یا دکتر ایده از دیگر برندهای کشور سوئیس می باشد. اولین چیزی که راجع به این برند جلب توجه می کند، قیمت بسیار پایین آن است. در بررسی های انجام شده، این محصول کیفیت خوبی ندارد و جزو معدود محصولات اروپایی است که با این کیفیت پایین به بازار عرضه می شود. در کل، استفاده از این برند توصیه نمی شود.

قیمت ایمپلنت IHDE ، به همراه روکش آن 3/800/000 تومان می باشد .

برند ایمپلنت RITTER

ایمپلنت ritter

 برند ریتر، از شرکت های تجهیزات پزشکی آلمان می باشد که در زمینه ساخت انواع تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی از قبیل تخت دندانپزشکی، فعالیت دارد. اخیرا این شرکت اقدام به ساخت ایمپلنت های دندانی با کیفیت کرده است.

برند ایمپلنت Luna

این برند ساخت کمپانی شینگهانگ کره می باشد. این شرکت، یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده ملزومات دندانپزشکی در کشور کره می باشد که دارای کیفیت قابل قبولی می باشد. 

برند ایمپلنت IDI

برند IDI یک برند فرانسوی است که دارای تنوع مناسبی در فیکسچرهای خود است. برند فیکسچر IDI، دارای محصولات متنوعی در زمینه انواع فیکسچرها با طراحی های مختلف است که بسته به شرایط بیمار، دست دندانپزشک را در انتخاب فیکسچر مناسب باز می گذارد. برند فیکسچر IDI ضمن داشتن کیفیت مناسب و خوب، دارای قیمت مناسبی نیز می باشد.

قیمت ایمپلنت idi ، به همراه روکش آن 3/800/000 تومان می باشد .

برند ایمپلنت کانتکت نیوبایوتک

این برند فرانسوی، جزو شرکت های تجهیزات دندانپزشکی بزرگ در کشور فرانسه می باشد که در کنار ارائه محصولات با کیفیت دندانپزشکی، اقدام به تولید ایمپلنت های دندانی نیز کرده است. قیمت بهترین ایمپلنت فرانسوی …… می باشد.

برند Biomate

 برند ایمپلنت اروپایی Biomate محصول کشور انگلستان و یکی از بهترین برند های ایمپلنت دنیا می باشد. این برند نیز همانند دیگر برندهای اروپایی دارای کیفیت بسیار مناسبی است. تنها نقطه ضعف آن، قیمت بالا آن می باشد.

قیمت ایمپلنت biomate به همراه روکش 3/800/000 تومان می باشد .

برند INTRALOCK

 برند ایمپلنت اینترالاک نیز جزو برند های پرطرفدار آمریکایی در ایران می باشد. این برند از تکنولوژی های روز دنیا و بعضا ابتکاری، در محصولات خود استفاده می نماید، به همین دلیل طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارد و یکی از بهترین برند های ایمپلنت دنیا به حساب می آید. محصولات متنوع و قیمت مناسب این محصول می تواند ویژگی های جذاب آن به شمار بیاید.

برند Any Ridge

ایمپلنت anyridge

برند Any Ridge یکی از محصولات کارخانه مگاژن و محصول کشور کره می باشد. قیمت خوب برندهای کره ای باعث شده است تا اکثر دندانپزشکان به استفاده از این برند ها تمایل داشته باشند.

ZIMMER یا زیمر

ایمپلنت zimmer

برند ZIMMER یک برند آمریکایی است که در سال 1920 تاسیس شده و انواع لوازم ارتوپدی تولید می نماید. این برند اخیرا اقدام به تولید ایمپلنت دندانی از جنس تتانوم کرده و دارای کیفیت بسیار مناسبی می باشد و یک مارک ایمپلنت گران در بازار است.

قیمت ایمپلنت zimmer به همراه روکش 6/800/000 تومان می باشد .

برند ایمپلنت Spi

ایمپلنت spi

برند اس پی آی یکی از محصولات شرکت تومن مدیکال می باشد که ساخت کشور سوئیس است و سابقه طولانی در زمینه ساخت تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی دارد. کیفیت بسیار مناسب این برند باعث شده تا SPi جزو محصولات خوب ایمپلنت دندان باشد. قیمت این مارک سوئیسی یکم بالاست اما در مقایسه با Iti، قیمت مناسب تری دارد.یکی از بهترین مزایای این محصول، انواع اکتیو آن است که می توان پروتز را ظرف مدت 45 روز قرار داد. درجه بندی این محصول در وزارت بهداشت،  A می باشد و جزو باکیفیت ترین محصولات ایمپلنتی به شمار می آید.

برند ایمپلنت Xive یا زایو

 برند ایمپلنت زایو، جزو محصولات شرکت تجهیزات پزشکی دنتسپلای آلمان می باشد که تحت لیسانس شرکت دنتسپلای آمریکا فعالیت می کند. یکی از نقاط قوت این برند، گرید بندی انواع تیتانیوم ها از گرید 1 تا 5 می باشد که بسته به نیاز دندانپزشک، می تواند گزینه های انتخابی متنوعی داشته باشد. بسته بندی ایده ال در داخل محصول نیز از دیگر نقاط قوت این برند می باشد.

برند TRI

کی از بارزترین ویژگی محصولات این شرکت این است که کار با آن بسیار راحت می باشد. این شرکت دارای قطعات پروتزی متنوعی است. تنها عیب این محصول، کیت استاپر مجزای آن است.

برند Human teck

از دیگر مارک های ایمپلنت آلمانی، برند Human teck  می باشد. این برند نیز همانند دیگر محصولات آلمانی دارای کیفیت بسیار عالی و بسته بندی مناسب برای کاربر می باشد.

برند ایمپلنت Megagen

ایمپلنت megagen

 ایمپلنت مگاژن، یک برند ایمپلنت خوب کره ای محسوب می شود که توسط شرکت اشترومن خریداری شده است و علاوه بر کره جنوبی، در کشورهای اروپایی مانند لیتوانی نیز تولید می شود. این برند یکی از بهترین برندهای ایمپلنت کره ای است که محصولات خود را در دو نوع Anyone و Anyrich تولید می نماید.

برند ایمپلنت Neobiotech

برند نئوبایوتک یا همان CMI، از دیگر محصولات کشور کره جنوبی می باشد که در مقایسه با قیمت آن، دارای کیفتیت مناسبی است. از معایب این محصول می توان به شل شدن پیچ ایمپلنت اشاره نمود.

در آخر ممکن است برای شما نیز جای سوال باشد که علت قیمت های متفاوت در برند های مختلف ایمپلنت در چیست. تمام ایمپلنت ها از یک آلیاژ برای محصولات خود استفاده می کنند. تنها تفاوت موجود در بین محصولات، مقدار آلیاژ استفاده شده در محصول می باشد. مورد دوم پیچ استفاده شده و ظرافت کلی محصول می باشد که باعث ایجاد تفاوت در بین برندهای ایمپلنت می شود.

امروزه ایمپلنت های سوئیسی جزو معروف ترین برند های ایمپلنت در بازار هستند که دارای سابقه 30 ساله در زمینه تولید ایمپلنت می باشند.

متخصصین دندانپزشکی کلینیک تخصصی روشا، از ایمپلنت های سوئیسی با مناسب ترین قیمت برای کاشت های دندانی خود استفاده می کنند.

برای مشاهده کامل قیمت ایمپلنت و شناخت ان روی لینک زیر کلیک کنید یا با شماره 09307777221 تماس بگیرید.

قیمت ایمپلنت

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .